SteriPen.cz - Zkušenosti cestovatelů

SteriPen - Zkušenosti cestovatelů

SteriPen na Everestu

Ang Dorjee,
Kathmandu, Nepal

„Poprvé jsem se dozvěděl o SteriPenu při vedení expedice Brownovi Univerzity na Everest v roce 2002. Byl jsem opravdu překvapen jak je rychlý a lehký. Od té doby jsem jej používal ještě na Aconcaquě a nedávno znovu na Everestu. Výškové horolezectví je dost nebezpečné i bez rizika infikované vody a použití SteriPenu je tak jednoduché – je to skvělý doplněk k mému horolezeckému vybavení. Mnohé díky!!“

Přechod USA

Sharon "Lollygagger" Mammoser
NY

Když jsem se roku 2008 rozhodla přejít Apalačský Trail, věděla jsem, že budu potřebovat něco na ošetření vody. Na návrh staršího bratra jsem si koupila SteriPen. Vzpomínám si, že se mi myšlenka pouhého ponoření „kouzelné hůlky“ do vody, počkání 90 sekund a poté již pití nezávadné vody zdála příliš dobrá na to, aby to byla pravda. Cesta z Georgie do Maine mi zabrala 5 měsíců a SteriPen jsem používala každý den. Skvělý vynález! Miluju tu jednoduchost použití bez nutnosti čekat, než se můžu napít. Při celém dni na treku, když bylo horko a žízeň veliká, bylo skvělý zastavit se někde u vody, použít pero a rovnou se napít! A je báječný pít čerstvou, studenou vodu namísto jodové či chlorové příchuti jiných prostředků k dezinfekci vody. Nikdy jsem s ním neměla žádný problém a doporučuji jej všem turistům a cestovatelům, kteří nechtějí riskovat.

Mise do Indonésie
J.R.
Nový Zéland

“SteriPen je nejúžasnější kus vybavení, který jsem si kdy koupil. Při nedávné misi do Indonésie jsem si uvědomil důležitost zdravé vody. Je jasné, že to pro někoho může být mnoho peněz, ale určitě stojí za to. Voda v rozvojových zemích je často vzácná a vy ji potřebujete vypít alespoň 4 litry denně. Na balenou vodu se nedá vždy spolehnout, často jsem narazil na vodu balenou, plněnou bůh ví kde. Pořídil jsem si take solární panel, což je fantastický, jelikož jsem často neměl možnost dokoupit baterie. Mám jedny nabíjecí baterie navíc, takže jsem mohl jedny nabíjet a s druhými SteriPen používat. Tak jsem mohl nabírat vodu z lokálních kohoutků a sterilizovat ji SteriPenem. Nikdy se mi neudělalo zle, ani jsem netrpěl průjmem. Studoval jsem medicínu, chápu důležitost udržovat se zdravý a co se týče zdravotní péče v odlehlých oblastech – zapomeňte na ni! V nemocnicích, kde jsem pracoval umíralo vice lidí než se uzdravilo. Takže podle mně, je lepší utratit peníze za SteriPen, než riskovat onemocnění.”

Změní váš život

Alison Gannett
Světová šampionka ve Freeskiingu

Jsou chvíle, kdy se objeví věc, která změní váš život. SteriPen je jednou z nich. Co mě nejdřív upoutalo byla velikost a váha – velikost tří per a pár gramů. Pak mě nadchla snadnost použití – jen stlačit tlačítko, minutu míchat – a čistý litr vody. Používala jsem jej ve špinavé vodě a nikdy neonemocněla, ani v Pákistánu. Jak jsem si na něj zvykla, nosím s sebou jen litr vody a SteriPen k tomu. Kdykoliv jsem měla žízeň, jen jsem někde nabrala vodu, promíchala SteriPenem a šla dál, bez zdržování parťáků. Kromě expedic jej užívám na cyklo výletech, ušetří mi tak zbytečná kila. Použití je tak nenápadné, že jej lze snadno použít k ošetření sklenice vody v restauracích třetího světa. Pomyslete na všechny ty lahve, jejichž výrobu tím ušetříte. K tomu navíc jej lze použít se solární nabíječkou a dale šetřit životní prostředí. Díky SteriPenu za záchranu sněhu a naší planety!

Měsíc v Kambodže

Dan Morris
fotograf

Díky za poslání dvou vzorků SteriPenu. Byly nám na našem výletu Kambodžou maximálně užitečné . V odlehlých místech nám moc pomohly při ošetření vody. Díky ním jsme také nemuseli přispívat k rostoucím horám plastových odpadků, které tak tíží Jihovýchodní Asii. Bez váhání doporučuji SteriPen každému, cestujícímu do míst, kde pitná voda není samozřejmostí. Nikdo z nás za ten měsíc v Kambodže neonemocněl.

Trekking v Andách

A.H.
Machu Pichu

Chtěl jsem vám poděkovat za tak skvělý výrobek. Právě jsem se vrátil z Jižní Ameriky, kde jsem trekoval od jižních patagonských And až po Bolivii a Peru. Steripen pracoval bez problémů i v té nejpochybnější vodě (jaká je v Bolivii). Snadnost použití a mír v duši, kterou mi přinesl byly nedocenitelné. Ještě jednou díky!

Spřátelené weby | Obchodní podmínky | Reklamační řád | Kontakt

Provozovatel: Totaloutdoor 2009 | Systém: Virus-Sport s.r.o.