SteriPen.cz / články / Čištění pitné vody

Čištění pitné vody

fotka k článku Čištění pitné vody SteriPen ultrafialové záření ničí více než 99,9999% bakterií, 99,99% virů a 99,9% prvoků. To znamená, že SteriPen dokáže vyčistit vodu a ochránit tak uživatele před riziky, které způsobují Botulismus, Choleru, Dysentary a tyfus. Všechny modely vyčistí 1l vody za pouhých 90s. Ve vodě nezůstává žádná chemická chuť, zápach, ani jiné další nežádoucí látky.

SteriPen je skvělou alternativou ke klasickým filtrům, které se sice mají dlouhou historii, ale v mnoha ohledech se SteriPenu nevyrovnají. SteriPen je jediná UV filtrace na našem trhu a mezi její největší výhody patří je téměř 100% účinnost při ničení vodních bakterií, virů a prvoků.

Je to natolik účinné řešení, že se používá průmyslově ve vodárenství a potravinářských provozech. Přístroj o velikosti elektrického zubního kartáčku, napájený bateriemi je v porovnání s klasickými filtry geniálně jednoduché, protože není třeba vyvíjet žádnou energii. Vše co musíte udělat, je ponořit UV lampu do vody, zmáčknout tlačítko a po dobu 90 vteřin míchat.

Nevýhodou je závislost na bateriích, kterou kompenzuje sada Adventurer Opti se solárním napájením, nebo ručně poháněný SideWinder. SteriPen je určen pro opticky čirou vodu bez zákalu, protože sediment zabraňuje průchodu UV záření, což je v přírodě často problém a tak SteriPen nabízí filtr hrubých nečistot.

Výhody a nevýhody alternativních pomůcek na úpravu pitné vody

Filtry

+
Filtry jsou vhodné pro návštěvu oblastí s předpokladem silně znečištěné vody

-
Nutné použít vlastní energii při filtraci

Vložky ze skelných vláken se rychle zanesou kalem - nutné pravidelné čištění


Chemické prostředky

+
Nízká pořizovací cena - vhodné pro příležitostné použití

-
Dlouhá doba pro úpravu vody - až 4 hodiny
- Zanechávají pachuť
- Náklady jsou ve finále dražší než u filtrů nebo SteriPenu
- Dlouhodobé používání chemických prostředků není zdraví prospěšné.Porovnání všech čističů SteriPen.

26.4.2011 | napsal: Karel | zdroj:

Zajímavosti a články:

Kompletní systém na rychlé vyčištění vody

12.7.2017 | napsal: Pigi | zdroj: TotalOutdoor

Kompletní systém na rychlé vyčištění vody

Quantum Rapid Purification System je kompletní systém pro rychlé vyčíštění vody pomocí UV lampy. Systém umí vyčistit 4l vody za pouhých 150s na 99,9% od všech známých bakterií, prvoků a dokonce i virů, se kterými si běžné chemické čističe neporadí.
Do 4l vaku nalijeme pomocí 1l skládací plastové odměrky vodu přes 40 mikronový filtr. Po vložení UV pera do vaku mícháme 2,5minuty a vše je hotové. Vak má na boku výpusť pro snadné rozlévání.
UV pero Quantum má životnost 3.000 cyklů pro použití se 4l vakem - tedy 12.000l vody.

>>ČTĚTE VÍCE<<

Steripen AQUA

26.1.2017 | napsal: SteriPEN | zdroj: www.steripen.com


>>ČTĚTE VÍCE<<

TEST UV filtru SteriPEN v Českém rozhlase

12.5.2016 | napsal: Ondřej Ševčík, Jan Bartoněk | zdroj: Český rozhlas

TEST UV filtru SteriPEN v Českém rozhlase, fotka: steripen.jpeg Kdy jste se naposledy napili z potoka? Pojďte na výlet do divočiny 21. století.
Při pobytu v přírodě je tím základním předpokladem dostatek jídla a vody. V případě stravy pak může být takovým dlouhodobým pomocníkem, který se od svých počátků změnil jen v detailech, například sušené maso (nyní balené v tyčinkách). Také nejrůznější lehké sušené potraviny, které stačí jen zalít vodou a je hotovo.


>>Čtěte více <<

SteriPEN FitsAll Filter

14.4.2016 | napsal: SteriPEN Marketing Team | zdroj: steripen.com

Doplněk SteriPEN FitsAll Filter a SteriPEN Pre-Filter dělají z UV čističů SteriPEN univerzální vybavení pro filtraci a pitnou úpravu vody.


Prémiová nabídka doživotního provozu UV lampy SteriPEN

18.8.2015 | napsal: Pigi | zdroj: TotalOutdoor

Tato prémiová nabídka přináší uživatelům čističů vody od SteriPEN bezlimitní počet cyklů čištění. Pokud se uživatel UV filtru SteriPEN zaregistruje na www.SteriPEN.com/register, SteriPEN garantuje bezplatnou výměnu UV lampy po dosažení 8000 litrových cyklů čištění.

Představení Steripenu Ultra

30.3.2015 | napsal: Pigi | zdroj: Trekking gear

Nový Steripen Classic 3

18.11.2014 | napsal: Pigi | zdroj: TotalOutdoor

Nový Steripen Classic 3, fotka: steripen_classic_3.jpg Představujeme vám nového nástupce nejprodávanějšího modelu UV čističů vody od Steripenu - CLASSIC 3. Steripen Classic 3 dokáže také odstranit 99.999% všech známých bakterií, mikrobů a virů v 1,5l za 90s. Součástí kompaktního balení je i mechanický filtr a nově je přístroj napájen pomocí 4 alkalických baterií. K dostání na našem eshopu - Steripen Classic 3

Steripen Ultra – UV dezinfekce vody

13.6.2014 | napsal: Pigi | zdroj: http://hiking.sk/

Steripen Ultra – UV dezinfekce vody, fotka: steripen-ultra.jpg V slovenských horách sa zvyčajne dá spoľahnúť na nezávadnosť horských prameňov a vo vyšších nadmorských výškach sa dá piť aj z bystrín. V mnohých krajinách však treba dávať na vodu pozor a dezinfikovať. Napríklad na Aljaške aj v zdanlivo krištáľovo čistej vode môže byť napríklad parazit Giardia lamblia spôsobujúci črevné problémy. Bežnou výbavou cestovateľov je preto chemická dezinfekcia vo forme tabliet alebo kvapiek. Táto metóda ale pokazí chuť vody a piť chémiu celú akciu tiež nie je príjemné. Jednou z možností, ako dezinfikovať bez chémie, je aj ošetrenie vody pomocou UV žiarenia. A to je úlohou zariadenia Steripen ultra.

Článek z portálu www.hiking.sk - čtěte více

NOVINKA Steripen Ultra s dobíjením přes USB

29.5.2013 | napsal: Karlos | zdroj: Steripen.com

NOVINKA Steripen Ultra s dobíjením přes USB, fotka: ultra2-2013052232.jpg Steripen představuje novinku. Čistič Ultra, který je možné dobíjet pomocí USB je již dostupný v ČR a SR. Jedná se o jediný čistič s displejem, který nahradil Steripen Journey. Tímto modelem vyčistíte na jedno nabití až 50l vody. Životnost lampy je na 8000l, což je pro běžného uživatele nevyčerpatelné množství. Se svými 140g včetně baterií se stane dobrým pomocníkem nejednomu cestovateli.

Přihláška do Alpenvereinu

2.4.2012 | napsal: Karlos | zdroj: Alpy

Přihláška do Alpenvereinu, fotka: oeav.jpg Představujeme vám novinku v našich službách. Společně s CK Alpy jsme připravili možnost přihlášení do OEAV přes naše stránky. Po registraci a úhradě členství vám zašleme malý dárek - kořenku na dva druhy koření GSI Outdoors Ultralight Salt and Pepper shaker . Pro zaslání dárku nám prosím zašlete dodací adresu kam požadujete kořenku zaslat na email objednavky[at]totaloutdoor.cz

Spřátelené weby | Obchodní podmínky | Reklamační řád | Kontakt

Provozovatel: Totaloutdoor 2009 | Systém: Virus-Sport s.r.o.